2/05/2018

Andraste

https://town-of-salem.blogspot.cz/2018/02/andraste.html


Přezdívka hráče: Andy
Jméno a příjmení: Andraste
Stav: Svobodná
Rodina:
  • Tabitha Gainborough (†) - Tabi byla milující starší sestrou, která se ráda o malou Andy starala a chránila jí před vším zlým. Stihl jí strašlivý osud, kterému sama Andy ještě nedokázala porozumět. Starší sestra pro ni byla však jedinou opravdovou oporou a členem rodiny. Nebo stále je?
  • Skye Gainborough - Matka malé Andraste. Postarší pomalu šedivějící dáma s laskavým pohledem a nádhernými vlasy. Vzhledem na první pohled mladší než ve skutečnosti je. Srdcem a duší naprosto oddána přírodě a svému manželovi. Pro své děti, své dvě sladké dcerky, by udělala cokoliv, co je pro ně správné. Nebo si to aspoň do určité doby myslela. Po smrti své první dcery takřka přišla o rozum.
  • Thorald Gainborough - Otec. Manžel Skye. Dalo by se říci, že byl své ženě kdy oddaný, ale rozhodně jeho srdce patřilo jejich potomkům anebo jeho? Andraste má nespočet sourozenců, o kterých neví a snad se to ani nedozví, stejně jako po dlouhá léta její matka. Jediný člověk, který brzdil šílenství své ženy a matky jejich dětí… do určité doby.
  • Piph - Mladík, který se vzal, bůh ví kde a naneštěstí ani on sám nedokázal vysvětlit, jak se k malé blonďaté holčičce dostal. Vymlouval se na osud a podobné magické síly a ať už to bylo jakkoliv, tento modrooký kluk s černými vlasy dostal Andy z nejhoršího a pomohl jí začít nový život. Po tom co se jejich cesty rozešly, ho už nikdy neviděla, avšak stal se jejím bratrem, a tak už to bude navždy.
Rasa: Kožoměnec
Věk: 10 let
Povolání/Kasta: Žebráci/Spodina
Náboženské přesvědčení: Ve svém věku ničemu podobnému nevěnuje přílišnou pozornost. Věřila by i v tříprsté opice. Ve víly nebo v zázraky.
Portrét: Elle Fanning


Po přeměně na lišku:

http://hdwallpapersbuzz.com/wp-content/uploads/2017/03/fox-wallpaper-images-15.jpgPovídá se, že se chování každého z nás zrcadlí hlavně v očích. V těch prapodivných barevných korálích, které budí pokaždé jiný efekt. U někoho více, u jiného naopak jakoby se kouzlo pohledu ztrácelo v nedohlednu. Andraste je živým úkazem toho, že kouzlo v očích může přicházet i odcházet. Jak je to možné? Někdy podle pohledu malé blondýny poznáte, co má zrovna za lubem a jindy naopak hořce litujete toho, že jste odhadovali špatně. Stejně tak je to s jejími emocemi. Je smutná? Oči jsou skleněné jako dvě věštící koule. Je šťastná? Očka září jako dvě malá sluníčka.
Stejně jako je její jméno – Andraste – odlišné od ostatních jmen, které můžete zaslechnout, i ona je odlišná od jiných v jejím věku. Andy má silného ducha, možná silnějšího než některý dospělý jedinec nebo Kožoměnec. Její smýšlení také kolikrát neodpovídá jejímu chování. Jednoduše řekněme, že v ní dřímá spíše duše dospělého, která je potlačována okolím a ostatními vjemy. Někdy se ale stane, že z ní vypadne rozumnější věta než byste čekali a její chování taky nebude odpovídat tomu, jak se obvykle chová. Takže jednoduše dávejte pozor na jazyk. Andraste je mazanější než se zdá a nikdy nechce, aby ho přechytračila malá holčička, která přitom vypadá tak nevinně, i když vlastně tak úplně nevinná nebude.
Co se týče emocí, je tu i druhá věc a to taková, že je projevuje možná až nezdravým způsobem. Něco jí naštve? Dokáže kolem sebe rozházet všechno, co jí zrovna přijde pod ruku a že to může být jakkoliv cenné? To je jí jedno. Celkově má díky špatné koncentraci problémy kontrolovat i svoje schopnosti. Jakoby se tahle princeznička řídila heslem: „Jak ty ke mně, tak já k tobě.“ Pokud najde někoho příjemného, dokáže mu to oplatit svou radostí a snad se stane i nápomocnou a trochu rozumně smýšlející. Pokud se naopak objeví někdo, kdo by jí ublížil? Nebojí se kousnout. Doslova. No a věřte, že nechcete mít její zuby zaryté v noze. Zaprvé to dost bolí a zadruhé… nechcete ani vědět, co by se mohlo stát. Děvčátko je plné překvapení.
Zvědavost. Jeden z nejsilnějších charakteristických rysů, který momentálně cloumá s Andraste asi jako vítr se stromy. No, a pokud budeme upřímní tak s ní ještě dlouho cloumat bude. Stačí místo – nebo i stvoření – vypadající aspoň trochu odlišně od ostatních a už je na seznamu věcí, které musí stoprocentně prozkoumat blíž. Je jedno, jestli vleze někam, kam nemá, je jedno jestli vás bude sledovat dlouhé hodiny na ulici bez toho, aniž by s vámi prohodila jediné slůvko. Děsivé? Možná. Jak jinak by ale ukojila svoji zvědavost než objevováním? Správně, nijak. Kolikrát se ale při jejích pochůzkách stane, že je přistižena při činu a obvykle s ní nebývá hezky zacházeno. V takových chvílích vás buď kousne, nebo se ohradí a její prořízlá pusinka jede jedna báseň. V nejlepším případě uteče a už jí nikdy neuvidíte nebo možná? Častokrát jí taková místa lákají, dokud neprozkoumá každou škvíru, ale pozor! Na podruhé už nebude tak hloupá. Schová se a možná o ní ani vědět nebudete.
S osobami je to horší, stopuje a sleduje jako dravec pronásledující svoji kořist. Paradoxně je to jen nezletilá dívenka sledující nějakého náhodného kolemjdoucího, který jí neurčitým způsobem zaujal. Někdy se s ním do řeči dá a někdy zase ne. Přiznejme si, kdo by měl náladu na povídačky jedné malé slečny.
Pokud se někdo takový najde a postupem času se snad stane, že si k němu vybuduje vztah, je to už navždy. Svojí lásku však projevuje zvláštními způsoby a to škádlením a neustálým provokováním. Ztrácejí se vám věci? Zřejmě vás tahle neposeda bude mít mezi oblíbenci nebo možná taky jen v hledáčku co se její zvědavosti týče. Kdo ví.

Zlozvyky: Andraste je možná až moc sepjatá se svým zvířecím protějškem. Ne, že by přímo lezla po čtyřech, ale jsou chvíle, kdy si zaleze a spí pod postelí, jakoby jí ta mezera nahrazovala noru. Schovává se pod stůl nebo se drží poblíž míst, kde může co nejrychleji prchnout, či se schovat.


Základní schopnosti:
▲ Schopnost měnit se na zvíře - liška
▲ Zesílený čich
▲ Rychlost

Schopnosti navíc:
▲ Přenášení nemocí pokousáním - nižší
▲ Vidění duchů a komunikace s nimi – vyšší

Pokud jde o nedostatky, její schopnosti jsou jeden velký nedostatek sám o sobě. Vzhledem k jejímu věku jí dělá koncentrace a kontrola nad schopnostmi problém. Hlavně co se proměny a smyslů týče. Situace, kdy je v nervu a nezvládá kontrolovat svoje emoce a chování, častokrát dopadají tak, že se místo ní objeví čtyřnohý tvor s huňatým ocasem, který ale moc přátelský nebude. V takových případech jí rozhodí bolest při proměně a nedokáže se kontrolovat ani ve svém zvířecím já. Častokrát se při proměně zpět stává, že kolabuje a neprobudí se klidně několik hodin.
.

Malá Andraste se narodila do rodiny jako druhé a dlouho očekávané dítě. Měla se prakticky jako v bavlnce, nežilo se jim vůbec špatně. Co nezvládli rodiče, hravě nahradila starší sestra, která jí zahrnovala úplně stejnou dávkou lásky, jako všichni v jejím okolí. Bylo to až podivné, jak se všichni kolem ní chovali, ve svém věku však nemohla nic vnímat a její starší sestra na nic takového nekladla důraz. Skutečností bylo to, že tahle šťastná rodinka pořádně nepočítala s ničím zlým, co by mohlo v budoucnu přijít. Něco jako když mají v rodině malé štístko, co jim do života přeje. No a kdo říkal, že to tak není?
Tabitha – sestra Andraste – byla takové malé štístko. Jakoby odpuzovala všechno zlé. Do určité doby. Byl to jen zlomek vteřiny, kdy si dvě sestry hrály venku, zatímco byl otec dřevorubec v lese a matka nedaleko zastávala veškeré domácí práce, které se od ženy očekávají. Zároveň upravovala zahrádku a kochala se krásnou přírodou, když za ní malá Andraste přiběhla s křikem a s pláčem, prakticky neschopna jediného slova. Po pár minutách třesení s malou holčičkou a dožadování se odpovědi matka zjistila, že starší z jejích dětí spadla z menšího srázu, když jí při utíkání uklouzla noha. Na všechny členy rodiny to bylo moc, možná kdyby přiběhli pod sráz trochu dřív, dalo by se Andraste pomoci. Od té doby bylo všechno jako v ohni, rodině se nedařilo, Andraste měla zakázáno chodit ven a její matka pomalu šílela. Hledala všemožné způsoby, jak by mohla svojí dceru přivést zpět, zacházela tak daleko, kam by jiný smrtelník nezašel, začala se pachtovat s čarodějkami a nabízet i své tělo na experimenty, jen aby její dceru přivedly zpět. Stálo jí to hodně energie jak po stránce fyzické i psychické, ale Tabitha? Byla stále na druhé straně břehu a vypadalo to, že musela matka vzít situaci z jiného konce. Místo toho, aby se pokusila zachránit svoji zesnulou dceru, rozhodla se ochránit dcerku, která jí zbyla. Andraste. Bohužel není ochrana jako ochrana a zrovna to co vybrala Skye, matka nevinného děvčátka? To rozhodně bylo větší prokletí, než ochrana. Napáchalo to více škody, než užitku. Přes přemlouvání svého drahého muže zavedla jednou matka svoji dceru do lesa za jednou známou ženou, bylinkářkou, která prováděla různé rituály za pomoci přírodních sil. Hloupá matka jí uvěřila, že dceru ochrání, ten zbytek zdravé kůry mozkové jí nestačil k tomu, aby poznala lest. Rituál vedl k tomu, že se duše malé dívenky sepjala s duší divokého zvířete – lišky. Bohužel toho bylo na drobné tělíčko moc a děvče zdivočelo. Nepoznalo ani svou matku a ani ženu, s kterou pár minut zpět ještě mluvila s dětskou zvědavostí v hlase. Utekla.
Probudila se později už ve své lidské podobě, měla hlad a byla ji zima. Nebyla sama, byla v přítomnosti černovlasého kluka, který na ní upíral pohled zřejmě celou dobu, co tu ležela v bezvědomí. Později se jí představil jako Piph, chtěl jí pomoc a až prapodivně dobře věděl, co prožívá. Vysvětlit jí, co se z ní stalo, i když toho na 10 letou holčičku bylo moc. Byl o poznání starší, trpělivější, vydržel s ní tak dlouho, dokud to bylo možné. On sám byl dítě přírody, naučil ji tedy základy nutné pro přežití, ale sám jí poradil, aby se pokusila ještě najít někoho, kdo by jí vzal pod svá křídla. On ji mohl pouze naučit zvládat kontrolu nad zvířetem, co bylo v její duši uvězněno. Kontrolu nad prokletím a schopnostmi, kdy jí začal pronásledovat duch její vlastní sestry. Nebylo to zlé, Andraste si časem zvykla na to, že vidí přízraky, zvykla si i na to, že ne každý den je posvícení.
No a teď? Teď stojí bez svého přítele na hranicích Salemu. Jejich cesty se rozešli a ona je rozhodnuta v tomto městečku hledat nový život.xxxxxx

Žádné komentáře:

Okomentovat