5/31/2017

Bastian Toller

https://town-of-salem.blogspot.cz/2017/05/bastian-toller.html

Přezdívka hráče: Terives
Jméno a příjmení: Bastian Toller
Stav: Svobodný
Rodina: (Celou svou rodinu kromě matky zavrhl pro jejich hříchy)
  • Roberth Toller: otec; bandita a hrubián, miloval Bastianovu malou sestru i zbytek rodiny kromě Bastiana, který nezapadal do jeho představy správného syna.
  • Vasillisa Toller; matka, jednou odešla a nikdo neví, kde skončila.
  • Lisbeth Abilail Toller; o celých patnáct let mladší sestra, pamatuje si ji jako rozmazlovanou malou holčičku, které bylo vše dovoleno.
Rasa: člověk
Věk: 35 let
Povolání/Kasta: Potulný kněz/nižší třída, na hranici spodiny
Náboženské přesvědčení: Je zarytým křesťanem a boží slovo hlásá, kdykoli je to jen možné.
Portrét: Jake Gyllenhaal

 

Je jakoby unavený, svůj život, duši i mysl již dávno odevzdal bohu. Smyslem jeho života je teď jen a pouze šíření boží pravdy. Kdyby na jeho povahu někdo pohlédl bez zástěny víry, spatřil by pravděpodobně jen prázdnotu. Ale někde v hloubi, hluboko uvnitř Bastiana, stále vězí jeho někdejší energie a chuť do života, jen zatím nebyla ničím probuzena. A Bastian nemá snahu ani sílu to dokázat sám…
Co rozhodně dokáže je mlčet. Skutečně máloco umí lépe než mlčení a hlásání víry. Je málomluvný a není se ani čemu divit. Není nejjednodušší věcí jej naštvat, protože je pro něj většina věcí prostě a jednoduše nezajímavá. Pouze v případě, kdy děláte hodně nepěkné narážky na církev, se skutečně rozohní a bez váhání vás vydá inkvizici, která podle něj dělá svoji důležitou a správnou práci.
Pořád ho ještě neopustily deprese, proti kterým se teď snaží bojovat čtením v Bibli.

Zlozvyky: Dalo by se říct, že mezi jeho špatné vlastnosti patří ignorování pozemského světa a potřeba hořící svíce v místnosti, kde spí.Základní:
Instinkt
Empatie (slabší)

Navíc:
Církevní rituály (silnější)
Nadání vycítit nadpřirozeno
Zbraně:
Byl donucen u sebe nosit dlouhou dřevěnou hůl, se kterou to ale moc neumí.

Mezi jeho důležité nedostatky, které se ale ze všech sil snaží napravit, patří exorcismus, léčitelství a mučení. Ano, je to zajímavá kombinace, ale obojí se to knězi hodí – jak samostatně, tak i dohromady. Co se týče obyčejné fyzické síly a boje, ať už se zbraní nebo bez ní, je na tom hodně špatně. Další z jeho slabin, kterým se ale vůbec nevěnuje, je například jakékoli bylinkářství nebo tvorba pastí.


Narodil se do rodiny bandity Robertha Tollera, který i přes svou obživu na rodinu nedal dopustit. Jeho otec se ho od nejútlejšího věku snažil přetvořit ke svému obrazu dokonalého syna. Kvůli, nebo spíše díky matce Vasillisi se mu to nedařilo a z Bastiana se stával útlý hoch, který spíše než svého otce připomínal matku. K té měl také od mala opravdu velmi blízký vztah, dost možná i na úkor vztahu s otcem. Otcova „výchova“ se stávala s každým rokem Bastianova života drsnější a drsnější, jak se Roberth snažil udělat ze svého syna chlapa, který by mohl vykonávat jeho povolání.
Tak to trvalo zhruba do jeho patnáctého roku. Právě tehdy přišel na svět ten malý uzlíček s uhrančivýma očima, jeho sestra Lisbeth, které ale vždy každý říkal Libby. Upoutala pozornost celé rodiny, především pak otce, pro kterého Bastian jakoby zemřel. Libby pro něho byla vším. Následující dva roky byly pravděpodobně nejpříjemnějším obdobím jeho života. Konečně otec vzdal veškeré snahy ho vychovávat a rodina měla vždy minimálně na jídlo, což v rodě Tollerů úplně málo neznamenalo. A navíc tady byla Libby. Otravná, křičící, malá, roztomilá, zábavná sestřička, která se ihned stala středem rodiny.
Potom ale přišla ta hrozná rána. Jako blesk z čistého nebe, nečekaný úder do blahobytu Tollerů. Jednoho jasného rána matka rodiny zmizela. Jediné, co po ní Roberthovi, Bastianovi a Libby zbylo, byl krátký dopis položený na její posteli. Nikdo nevěděl a dodnes ani neví, proč odešla, kam odešla a proč o tom nikomu neřekla. Bastian tak přišel o celý svůj život. Vždyť právě jeho matka jej vždy ochraňovala, učila ho tajemstvím světa a přírody a měla Bastiana ráda tak, jako nikdy nikdo jiný. Svět se mu obrátil vzhůru nohama. Stal se chodící mrtvolou, tělem bez duše. Ano, stále dělal to, co bylo třeba, ale už bez jakéhokoli smyslu, radosti nebo špetky mladistvého elánu. Úsměv už neměl dokonce ani pro Libby, která byla čím dál krásnější. Nemluvil, nespal, celé dny nejedl a nepil. Vzpomněl si ale, že slyšel kněze říkat, že víra uklidňuje a pomáhá lidem v nesnázích. Trpěl hroznými depresemi a zdálo se mu, že nemá na výběr. Zašel proto za knězem a za uspořené peníze si od něho koupil jednu Bibli. Noci trávil jenom se svíčkou a Písmem svatým. Prožíval životy starozákonních hrdinů a žasl nad evangelickými skutky Ježíše. Začal několikrát denně navštěvovat kostel a stal se snad nejzapálenějším věřícím z celé vesnice i dalekého okolí.
Tehdy se také rozhodl pro svou životní dráhu. Nemohl přece dělat nic jiného, než být knězem a roznášet to spásné, zachraňující učení, díky kterému nemusel myslet na svou matku, mezi další lidi po celé Zemi. Uvědomil si, že nikdy nemůže být knězem, když bude synem hříšného bandity. Zřekl se proto svého otce, maličké Libby i rodného domu a v rouše chudáka odešel do světa.
Šel, kam ho nohy nesly, a žil z milodarů, utěšování nemocných a později i kázání. Procestoval snad celý Západ, dělal misionáře mezi indiány, uváděl kovboje na pravou cestu. Na svých cestách se naučil obstojně mluvit mimo svou rodnou angličtinu i francouzsky a z Bible a debat s ostatními služebníky Božími latinsky.
Vtom se udála další událost, která mu převrátila život, tentokrát podle něj v pozitivním smyslu. V jednom snu se mu zjevila mladá krásná žena a Bastian neměl ani sebemenších pochyb, že se jedná o Pannu Marii. (Samozřejmě by ji někdo jiný mohl považovat za poselství Přírody nebo nějakou jinou bohyni jiného náboženství, ale pro potulného kněze to byla Rodička boží.) Ukázala mu město na první pohled plné hříchu, zabíjení, mrtvol a čarodějnic. Ano, byl to Salem. Řekla mu, že je to město u místa, kde se narodil a že se tam dějí špatné věci, proti kterým nelze za jeden lidský život vyhrát, i kdyby člověk žil celých sto let, ale bojovat se musí. Když se probudil, ještě ani nesvítalo. Osedlal svého koně, zanechal požehnání domu, kde spal, a vyrazil k bývalému domovu, do Salemu.xxxŽádné komentáře:

Okomentovat