9/27/2017

Aragorn Strider

https://town-of-salem.blogspot.cz/2017/09/aragorn-strider.html

Přezdívka hráče: Strider
Jméno postavy: Aragorn Strider
Stav: slobodný
Rodina: všetci rodinný príslušníci vymretý 
  • Matka-Anastázia (zomrela na celkovú slabosť organizmu vo veku 33 rokov) 
  • Otec-Arathorn-(zomrel na vykrvácanie. Skolil ho šíp vystrelený z kuše priamo do oka. Dožil sa 27 rokov) 
Súrodencov nemal.

Rasa: Človek
Věk: 23 rokov
Povolání/Kasta: Žoldák/Stredná
Náboženské Presvědčení: Verí len vo svoj úsudok, nespoliehať sa na iného, to vedie k záhube.
Portrét postavy: Viggo Mortensen


Obvykle chodí v plášti a hlavu má zahalenú v kapucni. Takto ho často neuvidíte. Je celkom vysokej postavy (okolo 190 cm). Po rukách má sem tam drobné jazvy (začiatky boja s mečom). Jednu jazvu má na ramene (potýčka so zbojníkmi)


Neviete čo si o ňom máte myslieť, utiahnutý niekde v kúte, premeriavajúc si vás spod kapucne svojho plášťa ostrým nedôverčivým pohľadom. Z jeho očí nemožno vyčítať nijakú emóciu, sú chladné a neprístupné. Utiahnutý, nezaujímavý hraničiar pre spoločnosť absolútne neznámy človek. Je niekde v kúte a pofajčieva svojou fajku. Nepredstavuje sa svojim pravým menom, iba ak prezývkou (Chodec). Aký nepriebojný človek, poviete si, ten tu neprežije ani minútu, ale opak je pravdou. Nehovorí veľa, iba čo pozdraví. Ťažko s ním naviazať akýkoľvek rozhovor. Bude odpovedať krátko, alebo uhýbať pohľadom a pozerať sa všade inde len nie na vás. Pôsobí zakríknuto, akoby nebol navyknutý na spoločnosť ostatných ľudí. Ľudí pomaly prestane jeho zamĺknutosť baviť a vzdajú to skôr než by sa dalo čakať. On len skrýva svoj pôvod a minulosť. Neverí tej šialenej spoločnosti, nemieni byť zviazaný jej neprirodzenými putami. Preto je radšej ticho, ale to nikto v meste nemôže vedieť. V meste sa zdržuje len minimálne, snaží sa vymaniť zo zovretia spoločnosti. A potom odíde mimo civilizácie. V lesoch akoby z neho opadala tá tieseň, ktorú cíti medzi ľuďmi. Vtedy je niekým úplne iným. Sú t tie situácie kedy nie je zakríknutým, ale venuje sa tomu čo ho baví. Pozoruje rôzne zvieratá, alebo skúša bojovať so svojim mečom proti neviditeľným protivníkom. Alebo vybehne na nejaký vrch a tam sleduje západ či východ slnka. Vtedy z neho všetko opadne a on rozjíma v mieri so všetkými tvormi vo vesmíre. Chápe princíp zla a dobra. On je na ničej strane, pomáha tomu, kto to práve potrebuje, a je mu v tej chvíli úplne jedno, či je to desaťnásobný vrah alebo statkár. Koná podľa svojho úsudku, riadi sa tým, čo považuje za dôležité a správne. Nerád zabíja, avšak, keď musí tak sa bráni. Teraz si myslíte len to, že Aragorn je tvrdý zatrpknutý bezcitný, samotár, ktorý nemá nijaké city. Nestojí o spoločnosť, neznáša ju, je proti nej.

Toto čo ste sa dozvedeli nie je všetko v hĺbke jeho duše sú silné emócie a pocity, ktoré sa však za celé roky v divočine naučil skrývať a zabarikádovať ich pod tvrdým povrchom. Jeho cítenie je však dosť oslabené, pretože mu nikdy nevenoval pozornosť, konal inšinktívne a emócie k tomu nepotreboval. Sem tam aj naňho doľahne kríza a prepadá zúfalstvu z svojho života, ktorý mu vtedy pripadá beznádejný a stratený. Počas svojej krízy najčastejšie nikam utečie a vyzúri sa na nejakom predmete, ktorý doseká svojim mečom. Takto si vybúri svoje emócie a koniec.

Zlozvyky: Keď sa cíti stiesnene tak poklopkáva prstami o rukoväť svojho meča. Často si napchá fajku a pofajčieva.Základní schopnosti:
Inštinkt

Schopnosti navíc:
Boj so zbraňou - nablízko

Má vysoký prah bolestivosti avšak najväčším nedostatkom je, že nemá emočné cítenie, zostáva chladný, nerozhádže ho ani keby videl niekoho umierať alebo podobne.
 

Do obdobia keď mal asi dvanásť alebo trinásť rokov sa nedialo v jeho živote nič pozoruhodné, iba to, že jeho otec často chodil na rôzne výpravy a vracal sa až o pár týždňov ak nie, o pár mesiacov. Bral to ako bežnú súčasť života, otec odíde a za čas sa vráti. Tak to bolo predsa celý jeho život. V deň keď mal otec odísť na dlhšie preč zobral svojho syna na neďaleký pahorok a tam mu dal svoje dedičstvo, tak to urobil aj jeho otec a otec jeho otca, bola to tradícia. Spolu s pár užitočnými radami dal synovi meč zabalený v tmavej látke. Bol to vzácny a starobylý meč, ktorý jeho predkovia vybojovali v akejsi dávnej bitke. Potom obaja zišli z vrchu a vrátili sa k matke, ktorá sa tiež rozlúčila so svojim manželom. Ten nasledujúce ráno odišiel preč do chmúrnych zemí. A o pár mesiacov do malej chalupy prišiel list v ktorom stála správa o Arathrnovej smrti. Od vtedy už nikdy nebolo také isté ako prv. Aragorn prestal študovať aby sa mohol starať o dom, aby zastal hlavu rodiny. Napriek tomu, že takmer všetky práce kolo domu robil on, síl matke nepribúdalo, skôr naopak ubúdalo. A keď mu bolo 15 rokov tak pochoval svoju matku na miestnom cintoríne, umrela náhle a nečakane. Večer si ako obvykle ľahla do postele a rána sa nedožila. Umrela v spánku. Po smrti svojej matky Aragorn zobral svoje dedičstvo z povaly, pár zlatých a zavrel na chalupe dvere. Už sa do tých krajov nevrátil. Túlal sa po rôznych usadlostiach a tam pracoval aby si zarobil na živobytie. Rok, presne na výročie smrti matky sa predsa len, rozhodol vrátiť k dávnemu snu. Vyhľadal v horách istého starnúceho žoldáka, ktorý nikdy neschádzal z hôr, žil ako pustovník. Mal pár kôz a zopár sliepok. Žil skromným životom. K nemu sa dostal Aragorn a požiadal ho o vyučenie, starec sa nedal len tak ľahko prehovoriť. Aragornovi sa to podarilo a u žoldáka sa vyučil. Starec ho naučil umeniu, ktoré ovládal. Aragorn bol posledným učňom tohto muže, lebo nasledujúceho leta umrel. Odvtedy si Aragorn začal hovoriť Chodec a vykonával svoje umenie a povinnosti všelikde po kraji. Tak strávil posledných pár rokov života, dokým sa neodvážil vstúpiť do mesta Salem.
 

xxx
 

Žádné komentáře:

Okomentovat