7/29/2017

Orianne Cowell

https://town-of-salem.blogspot.cz/2017/07/orianne-cowell.html

Přezdívka hráče: Blake
Jméno a příjmení: Orianne Cowell
Stav: Svobodná
Rodina:
  • Gregory Cowell, otec
Padesátiletý muž s velkým charismatem. Obchodník s kvalitními látkami a jiným zbožím, co se nikým nenechá ošidit a s každým jedná velmi odměřeně. Do Salemu se přistěhoval jako do poklidného malého městečka se svou tehdy desetiletou dcerou a manželkou, po jejíž nedávné popravě začal trpět nočními můrami a pomalu se utápět v šílenství a alkoholu. 
  • Eustacia Cowell, matka † 
Vzhledem až děsivě nestárnoucí žena, částečně se zabývající léčením. Bývala jednou z nejlepších ošetřovatelek v celém širém Salemu, avšak říkalo se o ní, že si až příliš zahrává s velmi zvláštními odvary bylinek a jinými druhy pomocných léků. Lidé nebyli daleko od pravdy, snad proto Eustacia skoro na poslední chvíli sdělila své nejstarší dceři úplně všechna svá tajemství. A že toho vskutku nebylo málo.
  • Luanna Cowell, starší sestra
O dva roky starší, sourozenec, kterému se ve svých očích chce vyrovat. Narozdíl od Luanny dřímá Orianne ve svých dlaních ničivé schopnosti, díky čemuž se pomalu od sestry začala odtahovat ve strachu, že jí ublíží. Nebo hůř - že jí sestra bude nenávidět.

Rasa: Čarodějka
Věk: 15 let
Povolání/Kasta: Švadlenka/Nižší
Náboženské přesvědčení: Je vaše postava zastáncem církevních hodnot nebo uznává pouze a jedině síly temna. Nebo snad přírodu? Nevěří v nic a vysmívá se těm, kteří upínají své naděje k jakémusi Bohu? Je sám o sobě bohem?

Portrét: Amelie Zadro

http://data.whicdn.com/images/217252276/large.jpgPůvabná tvářička se snadno zapamatovatelnými ostrými rysy, jež vás přinutí si ji vybavit i dlouho poté, co zmizí v tichých krůčcích odnesená vánkem. Výraz očí? Ustrašený, jako by se za každým rohem měl skrývat bubák, vlastní malá noční můra. Záplavám kadeří vládne čokoládový odstín. Hnědá, kterou si na slunci velmi často můžeme splést s karamelem, což je jen malý pozůstatek z barvy, se kterou se její vlasy narodily. Kroky jsou ladné a tiché, připomínající pohyb baletky, která nikdy nezakopne, téměř jako by se vznášela nad zemí. Povahově se blíží spíše k nevinným vílám, což vypovídá o tom, že se rozhodně nedá zařadit mezi ty čarodějky, jež se zabývají magii temnou a zakázanou. Hned napoprvé vás se svou rasou zcela jistě neseznámí. Lehká nedůvěra zračící se v modrých tůňkách, co nejednoho stáhly do svých hlubin, dokazuje nejistotu při možnosti svěřit svůj život do cizích rukou. Společnost pro ni tvoří nepochopenou strukturu, do níž se po hlavě nehrne - vždyť to oni mohou za smrt její matky. Proč jim tedy chodit na oči a připomínat se?

Povětšinou zůstává tichá a nečinná. Na první pohled se může zdát tato drobná dívenka dobře získatelnou kořistí, která nemá šanci se ubránit, ovšem do jejího rodokmenu patřila mocná čarodějka, díky níž se Orianniny síly staly krapet nekontrolovatelnými a zcela odlišnými než ty, jimiž vládne starší sestra Luanna. Alespoň pár ochranných kouzel zná, co jí v nebezpečných situací určitě vypomůžou, proto se za žádnou cenu nesmíte spoléhat na to, jak drobně a bezbranně tato dívenka vypadá. Je to sice milá bytost, která všem ráda pomůže, přesto však není radno si s ní zahrávat. Pořád v sobě má ukryté alter-ego v podobě magie, dravé a bolestivé, které se ji za každou cenu bude snažit uchránit před nebezpečím a podpálí každou překážku, každého škůdce rozhodnutého zmarnit život tohoto prakticky nevinného kvítku. Charakter v jejím nitru, který nezná mezí a nedělá mu žádný problém přinutit drobnou čarodějku, aby se bránila se zbraní ostřejší než je katův meč. Přesto to ale neznamená, že byste se jí měli bát. Jen byste se měli za každou cenu snažit vypadat co nejméně  nebezpečně. Tak, aby se nemusela objevit paranoidní stránka této okaté holčičky. Tak, aby nezačala pochybovat.

Bohatá fantazie jí rozhodně nechybí a na život sestry by mohla přísahat, zda někdy svůj dar použila na něco nekalého. Znamená to, že se čistě zabývá jen faunou a flórou či jakoukoli jinou věcí, co souvidí s přírodou, jako by si potřebovala dokázat, že neumí pouze ubližovat. Že její schopnosti nepřináší ztráty na životech. Jako kdyby snad svět chtěl původně stvořit malou vílu z pohádek, jenže se mu v tom snažil někdo zabránit a vznikla čarodějka. Bílá čarodějka, jejíž láskou jsou bylinky, a drobná, téměř hravá kouzla, co jí dopomáhají plně se naučit porozumět přírodě a obdivovat její krásu.

Co se týče jejího vztahu s muži, je to trochu složitější téma. Není to zrovna záležitost, o které se dokáže bavit před ostatními bez zbytečného přívalu rudé barvy na tvářích. Není zkušená, vždyť je jí teprve patnáct jar, přesto se při každém začátku nového vztahu chová naprosto nechápavě, jakoby jí to všechno bylo skryté a ona měla strach z toho, co po ní ten druhý bude požadovat. Jejich společnosti se ze všech sil pokouší vyhnout, ovšem je pravda, že si raději tvoří přátele a těm, co chtějí být něco víc, se snaží utéct, skrýt, zmást je při cestě za ní. Láska je pro ni neznámý pojem, jemuž nedokázala ještě porozumět. A pokud přeci se do ní někdo zamiluje, neměl by spoléhat na její první krok. Stejně tak, jako že odpověď bude pozitivní. Možná je to hodná holka, přesto nerada odpoví lží jen pro to, aby tomu dotyčnému neublížila. Mezi její koníčky patří rozhodně příroda a taktéž vymýšlení zcela nových kouzel se světlem. Stejně tak jako učení se. Ne nadarmo se říká, že se všechna kouzla nedají naučit. Ona jich chce znát co nejvíc. I ty temné, které se však nejspíš nikdy neodhodlá použít.

Zlozvyky: Pro Orianne je typické pokoušení se někoho dotknout. Často však ustane ve svém pokusu napůl cesty, kdy nataženou paži stáhne zpátky k sobě, do bezpečí, kde nikomu nemůže ublížit. Kdo ví, co by se stalo, kdyby na konečcích prstíčků plamínky pohltily všechno ve svém okolí?

Narozdíl od sestry plaše klopí pohled do země. Není tou bojácnou, co nebojácně hledí svému nepříteli do tváře ve snaze vyčíst každý záblesk nápadu v oku. Svým způsobem má za to, že by v těch jejích rozpoznaly čarodějnou moc dobře se ukrývající za nevinným kukučem.Základní schopnosti:
▲ Znalost čarodějných rituálů - teoretická úroveň, slabá praktická
▲ Znalost bylinek

Schopnosti navíc:
▲ Pyrokineze - silná
▲ Telekineze - střední
▲ Lumokineze - slabá

Této malé, sotva vyspělé čarodějce, byly do vínku dány schopnosti působící destruktivně. Zatímco její starší sestra se může pyšnit léčitelským nadáním, Orianne je případ chodící katastrofy. Tyto ability se nesou na vlně nevyzpytatelnosti, neboť své odzbrojující nadání neumí kontrolovat. Snad jen lumokinezi, kdy si vytváří drobná světýlka ve svých packách, maličké světlušky pro svou vlastní fascinaci schopnostmi, kterým ještě nestačila porozumět.

Často se v noci budí s hrůzou, noční můry ji pronásledují na každém kroku a do toho se snadno přimíchají i schopnosti, jež až přespříliš lehce mohou změnit poklidnou domácnost na prach a popel. Není výjimečné, že v posledních dnech se domácnost prakticky otřásá v základech, nábytek se pohybuje po místnosti a věci létají ze strany na stranu. Od podobných hrůz ji drží při životě jen starostlivá péče starší sestry a všemožné léky podané její rukou.

Miluje a zároveň se bojí koní, proto se neodvažuje sednout do sedla. Možná by z ní byla znamenitá jezdkyně, nebýt oné silné překážky - je ochotna se k nim přiblížit, pohladit je po nozdrách, dát jim ze své sbírky jablko, ale nic víc. Vysadit ji na hřbet? Plašila by se.Obchodník Cowell, anglikánec pocházející ze současného Britského království, se do Salemu přistěhoval před sedmi lety i se svou ženou Eustacií, desetiletou dcerou Luannou a o dva roky mladší Orianne. Celá rodina byla zdejším obyvatelstvem uvítána – z nového obchodníka ve městě se přeci dalo jenom těžit a tak skvělá apatykářka v podobě jeho krásné ženy se hodila jako žádná jiná. V té době už sice bylo všechno temné a bezbarvé, ale situace byla daleko klidnější. Za to teď? S tímto se to nedalo srovnat. 
Ale pěkně od začátku.xxŽádné komentáře:

Okomentovat